Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 6082592



*

nr 608 2592


WATERCOLOURS

4 pcs, late 19th century, scenes from Italy, 26x19,


4 st, sent 1800-tal, motiv från Italien, 26x19


Estimate:

300

Sold:

SEK 2100

Auction date:

Monday November 2 2009
at 18:35:58


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/10 22:52:45 1      350 kr
1/11 13:59:06 2      1.000 kr
1/11 14:17:55 3      800 kr
1/11 14:19:12 3      1.100 kr
1/11 14:21:48 2      1.500 kr
1/11 20:54:56 4      Vinnande bud
2/11 01:07:49 3      2.100 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa italien italiensk sekelskifte sent 1800-tal sydeuropa vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr