ART / Etchings etc / Färgakvatint 13253409

nr 1325 3409

Ã…ke Pallarp

(1933-2013), Sverige

Åke Pallarp (1933-2013), Sweden. "Mötesplats, stjärnhimmel". Signed, numbered 20/20, unframed. Subject: 12, 5x10 cm,

Färgakvatint, "Mötesplats, stjärnhimmel". Signerad, numrerad 20/20, oramat löst blad. Motivet: 12,5x10 cm

Ã…ke Pallarp, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1933, dead 2013.

Yes

300

SEK 100

Monday May 11 2020
at 18:40:51

11/5 12:21:00 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Ã…ke Pallarp

Read more about Ã…ke Pallarp