Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 10895753



*

nr 1089 5753


Ragnar Sandberg

(1902-1972), Sverige


Ragnar Sandberg (1902-1972), town scene, signed, 1936,


CHARCOAL DRAWING, Ragnar Sandberg (1902-1972), stadsmotiv, signerad, 1936


Ragnar Sandberg, Swedish painter and graphic artist, born 1902, dead 1972.

Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday February 13 2017
at 18:41:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/2 16:44:13 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Ragnar Sandberg

Ragnar Sandberg, Swedish painter and graphic artist, born 1902, dead 1972.

Read more about Ragnar Sandberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning ragnar sandberg stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58
  • 7154 INDIAN INK DRA..
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. ”Slas”. Si..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37




Ladda ner broschyr