KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11932242

nr 1193 2242

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1954, "Den vita båten". Olja på duk, 27x22 cm

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 16 juli 2018
kl 18:43:52

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin