KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16812015
nr 1681 2015
Alf Sundström
(1888-1961), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Södermälarstrand mot Långholmen. Signerad, daterad 1918. Olja på pannå, 58x78 cm, yttermått inklusive ram: 64x84 cm
Alf Sundström, född 1888 i Forsa, Gävleborgs län, död 1961, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 februari 2025
kl 19:20:36
1.000 kr
Alf Sundström
Läs mer om Alf Sundström