SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ljusstake 4468131
nr 446 8131
Ljusstake
3-armad, silver, Tyskland 1900-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 15 januari 2007
kl 16:06:24
500 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver