KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873087

nr 1587 3087

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Oljemålning, Björkar. Signerad. Olja på pannå, bildmått: 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x34 cm

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 december 2023
kl 20:50:00

24/11 19:07:26 1      Vinnande bud
6/12 20:30:49 1      justering av budtak

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås