Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 5831241



*

nr 583 1241


MIXED MEDIA

signerad Bastin, Mor och barn, 61x46,


signerad Bastin, Mor och barn, 61x46


Estimate:

100

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday May 18 2009
at 18:30:31


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/5 13:34:06 1      Vinnande bud
15/5 15:12:57 2      150 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barn barnporträtt blandteknik kvinna kvinnoporträtt kvinnor mor och barn vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr