FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Bookcase 16606055
nr 1660 6055
John Kandell
(1925-1991), Sverige
John Kandell (1925-1991), Sweden. 'Pilaster'. Källemo, brännstämplad, 12 hyllplan. Width: 20 cm. Width: 23 cm. Height: 205 cm, wear.
BOOKCASE, "Pilaster". Källemo, brännstämplad, 12 hyllplan. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm
Condition: slitage
John Kandell, Swedish designer, architect and painter, born 1925, dead 1991.
3000
SEK 3800
Monday November 25 2024
at 20:30:18
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr
3.000 kr
3.200 kr
3.600 kr
3.400 kr
3.600 kr (Robot)
John Kandell
Read more about John Kandell