Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 10379545



*

nr 1037 9545


Lennart Iverus

(1930-2012), Sverige


Lennart Iverus (1930-2012), signed, 1960, 3/50, subject: 32x25,


ETCHING, Lennart Iverus (1930-2012), Signerad, 1960, 3/50, motivet: 32x25


Lennart Iverus, Swedish painter, born 1930, dead 2012.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday May 16 2016
at 19:58:11


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/5 20:54:28 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Lennart Iverus

Lennart Iverus, Swedish painter, born 1930, dead 2012.

Read more about Lennart Iverus
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr