Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 14099490



*

nr 1409 9490


Gustaf Magnusson

(1890-1957), Sverige


2 pcs, Gustaf Magnusson (1890-1957), Sweden. Outer dimensions including frame: 26x22-38x30,


ETCHINGS, 2 st, Yttermått inklusive ram: 26x22-38x30 cm. Signerad


Gustaf Magnusson, Swedish painter, born 1890, dead 1957.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday August 2 2021
at 20:06:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/8 11:13:38 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Gustaf Magnusson

Gustaf Magnusson, Swedish painter, born 1890, dead 1957.

Read more about Gustaf Magnusson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gustaf magnusson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr