KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409022

nr 1440 9022

Birger Ohlsson

(1894-1968), Sverige

Oljemålning, "Vasabron". Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x67 cm

Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 20 december 2021
kl 20:04:03

Birger Ohlsson

Läs mer om Birger Ohlsson