ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9467033
*
nr 946 7033
Spegel
Rektangulär, Tidigt 1900-tal, höjd: 153 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2015
kl 20:44:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 22:01:41
1
150 kr
26/2 19:03:51
2
400 kr
28/2 12:43:58
3
250 kr
28/2 12:43:58
2
300 kr (Budbetjänt)
2/3 14:41:03
4
450 kr
2/3 20:39:07
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 946 7033
Spegel
Rektangulär, Tidigt 1900-tal, höjd: 153 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/2 22:01:41 | 1 | 150 kr |
| 26/2 19:03:51 | 2 | 400 kr |
| 28/2 12:43:58 | 3 | 250 kr |
| 28/2 12:43:58 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 2/3 14:41:03 | 4 | 450 kr |
| 2/3 20:39:07 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



