MISCELLANEOUS / Toys / Plåtleksak 11105055
*
nr 1110 5055
Plåtleksak
Bensinstation, litograferad plåt, West Germany, length: 25 cm, inkomplett.
Bensinstation, litograferad plåt, Västtyskland, längd: 25 cm
Condition: inkomplett
Estimate:
500
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday May 22 2017
at 18:38:01
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/5 17:52:13
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bensinstation leksaker litograferad plåt plåtleksak västtyskland
-
7212 DOLL
old, sjöman, 2RMS Queen Elisabeth". Height: 20 cm,..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:41
-
7216 TOY CARS
2 pcs, Schuco & DUX, "Schuco Varianto-Limo 3041, e..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:48
*
Plåtleksak
Condition: inkomplett
Read more about 50/60-tal
nr 1110 5055
Plåtleksak
Bensinstation, litograferad plåt, West Germany, length: 25 cm, inkomplett.
Bensinstation, litograferad plåt, Västtyskland, längd: 25 cm
Condition: inkomplett
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 22/5 17:52:13 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bensinstation leksaker litograferad plåt plåtleksak västtyskland
-
7212 DOLL
old, sjöman, 2RMS Queen Elisabeth". Height: 20 cm,..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:41 -
7216 TOY CARS
2 pcs, Schuco & DUX, "Schuco Varianto-Limo 3041, e..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:48



