ART / Sculptures and works of art / Sculpture 12599442

nr 1259 9442

John Lundqvist

(1882-1972), Sverige

John Lundqvist (1882-1972), Sweden. Flickhuvud. Bronze, signed. Gjutarstämplar: Otto Meyers eftr. Fud. Height: 13, 5 cm (inkl stensockel 21 cm),

SCULPTURE, Flickhuvud. Brons, signerad. Gjutarstämplar: Otto Meyers eftr. Fud. Höjd: 13,5 cm (inkl stensockel 21 cm)

Yes

3000

SEK 3800

Monday June 3 2019
at 19:44:54