KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17353029
nr 1735 3029
Ragnar Aschberg
(1903-1996), Sverige
Blomster. Signerad, daterad RA 1941. Akvarell, bildmått: 14,5x22 cm, yttermått inklusive ram: 26x32 cm. Ragnar Aschberg var inte bosatt i Storängen men umgicks med vänner där
Ragnar Aschberg, svensk konstnär född 1903, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 20:13:15
26/10 17:12:10