KONST / Litografier / Färglitografi 12914067

nr 1291 4067

Oswaldo Guayasamin

(1919-1999), Ecuador

Färglitografi, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 48x33 cm

Oswaldo Guayasamín, ecuadoriansk målare, skulptör och konsthantverkare född i Quito, Ecuador 1919, död i USA 1999.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 25 november 2019
kl 18:03:30

Oswaldo Guayasamin

Läs mer om Oswaldo Guayasamin