Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7596204



*

nr 759 6204


Agneta Gazelius

(f. 1936)


unsigned, i monter, 58x44,


MIXED MEDIA (F), Agneta Gazelius (f. 1936), osignerad, "Sara", i monter, 58x44


Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 1900

Auction date:

Monday May 21 2012
at 18:38:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/5 09:28:12 1      1.500 kr
21/5 14:54:30 2      900 kr
21/5 14:55:35 2      1.100 kr
21/5 14:57:01 2      1.300 kr
21/5 14:59:11 2      1.500 kr
21/5 14:59:36 2      1.600 kr
21/5 15:10:57 1      Vinnande bud
21/5 18:11:16 2      1.800 kr
21/5 18:21:29 1      justering av budtak



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta gazelius akvarell akvareller blandteknik i monter vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr