Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 8358132



*

nr 835 8132


CHARCOAL DRAWING

signed with monogram, GSK, bull, 26x32,


monogramsignerad, GSK, Tjur, 26x32


Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday July 1 2013
at 20:51:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/7 16:12:31 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gsk kolteckning teckning teckningar tjur vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1100

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24




Ladda ner broschyr