Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Textilier & Vintage / Plädar 10695104



*

nr 1069 5104


Viola Gråsten

(f. 1910), Sverige


Plädar, Ett par, Viola Gråsten (f. 1910)


Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 november 2016
kl 19:48:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/11 19:28:12 1      500 kr
12/11 19:09:23 2      Vinnande bud



  • Tema
  • 14 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal

  • Konstnär/Designer

Viola Gråsten

Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.

Läs mer om Viola GrÃ¥sten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
  • 6374 Dukar
    21 st, linne
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:41
  • 7184 Dukar
    8 st, Linne, bland annat Signe Sohlmnan "Drakmönst..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:25
  • 6360 Gardiner
    4 längder med gardinband, 2 st 150x245 cm + 2 st 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:00
  • 6358 Kökshanddukar
    30 st, linne, röd, blå bård, monogrambrodyr, olika..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:39
  • 7098 Väggbonad
    Egypten, Jaquardvävd, omkring sekelskiftet 1900,19..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:30




Ladda ner broschyr