Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 13714054



*

nr 1371 4054


Roberto Torregiani

(f. 1946), Sverige


4 pcs, Roberto Torregiani (b. 1946), Sweden. Oramade lösa blad. Signed, sheet: 27x35 - 47x37,


WATERCOLOURS, 4 st, Oramade lösa blad. Signerad, bladets mått: 27x35 - 47x37 cm


Roberto Torregiani, Italian Swedish painter, born 1946.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday January 11 2021
at 20:15:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/1 22:59:14 1      100 kr
11/1 16:50:37 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Roberto Torregiani

Roberto Torregiani, Italian Swedish painter, born 1946.

Read more about Roberto Torregiani
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller roberto torregiani svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr