Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 12213073



*

nr 1221 3073


Stig MÃ¥nsson

(f. 1912), Sverige


Stig MÃ¥nsson (b. 1912), Sweden. One pair, signed, 1959, 30x24,


PASTEL, Ett par, signerad, 1959,30x24


Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday December 3 2018
at 18:57:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/12 14:11:47 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stig månsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
    Present: SEK 450

    Auction ends
    today
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr