ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8181267
*
nr 818 1267
Spegel
etsad dekor, 1920-tal, höjd: 95
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2013
kl 20:29:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 14:47:16
1
150 kr
31/3 14:37:43
2
150 kr
31/3 17:49:21
3
300 kr
31/3 18:11:43
4
250 kr
31/3 18:12:11
4
350 kr
31/3 19:34:46
5
400 kr
1/4 19:47:50
6
450 kr
1/4 20:08:31
7
Vinnande bud
1/4 20:21:50
7
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsad dekor spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 818 1267
Spegel
etsad dekor, 1920-tal, höjd: 95
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/3 14:47:16 | 1 | 150 kr |
| 31/3 14:37:43 | 2 | 150 kr |
| 31/3 17:49:21 | 3 | 300 kr |
| 31/3 18:11:43 | 4 | 250 kr |
| 31/3 18:12:11 | 4 | 350 kr |
| 31/3 19:34:46 | 5 | 400 kr |
| 1/4 19:47:50 | 6 | 450 kr |
| 1/4 20:08:31 | 7 | Vinnande bud |
| 1/4 20:21:50 | 7 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsad dekor spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



