Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Misc. paintings / Pictures 7539395



*

nr 753 9395


PICTURES

China, ceramics, ramens innermått: 57x31,


Kina, Keramik, ramens innermått: 57x31


Estimate:

600

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday April 16 2012
at 18:25:12


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/4 14:59:59 1      100 kr
15/4 16:14:19 2      Vinnande bud
15/4 19:24:59 3      350 kr
16/4 18:19:19 4      450 kr
16/4 18:20:13 4      550 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konst tavlor
  • 6497 MOVIE POSTERS
    5 pcs, old, " Fröken Chic, Den store amatören, Tit..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:56
  • 6435 PHOTOGRAPH
    Paul Koruna (1939), 'Paris', signed. Image dimensi..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:36
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:27




Ladda ner broschyr