ART / Sculptures and works of art / Sculpture 8371465

nr 837 1465

SCULPTURE

faience, Ryttare med sabel, height: 29 cm, wear, damages.

Fajans, Ryttare med sabel, höjd: 29 cm

Condition: slitage, skador

1500

SEK 1000

Monday July 29 2013
at 18:45:25

29/7 18:40:25 1      Vinnande bud

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.