ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7884721
*
nr 788 4721
Spegel
nutida, höjd: 160
Utrop:
600 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 19:56:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 14:25:35
1
150 kr
26/10 14:45:00
2
150 kr
26/10 14:46:38
2
250 kr
27/10 14:06:35
3
800 kr
28/10 16:15:08
4
800 kr
28/10 16:16:13
4
1.100 kr
28/10 19:30:38
5
1.500 kr
28/10 20:48:17
4
1.300 kr
28/10 20:49:21
4
1.500 kr
28/10 20:50:30
4
1.600 kr
29/10 09:37:13
5
1.800 kr
29/10 10:31:44
4
Vinnande bud
29/10 19:24:56
5
2.000 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 788 4721
Spegel
nutida, höjd: 160
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 14:25:35 | 1 | 150 kr |
| 26/10 14:45:00 | 2 | 150 kr |
| 26/10 14:46:38 | 2 | 250 kr |
| 27/10 14:06:35 | 3 | 800 kr |
| 28/10 16:15:08 | 4 | 800 kr |
| 28/10 16:16:13 | 4 | 1.100 kr |
| 28/10 19:30:38 | 5 | 1.500 kr |
| 28/10 20:48:17 | 4 | 1.300 kr |
| 28/10 20:49:21 | 4 | 1.500 kr |
| 28/10 20:50:30 | 4 | 1.600 kr |
| 29/10 09:37:13 | 5 | 1.800 kr |
| 29/10 10:31:44 | 4 | Vinnande bud |
| 29/10 19:24:56 | 5 | 2.000 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



