Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8181250



*

nr 818 1250


MIXED MEDIA

Zoia, Gårdsinteriör, signerad 1931, St. Tropez, subject size: 44x36,


Zoia, Gårdsinteriör, signerad 1931, St. Tropez, motivets mått: 44x36


Estimate:

600

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday April 1 2013
at 19:05:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/4 17:30:58 1      100 kr
1/4 18:08:31 2      150 kr
1/4 18:34:31 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gårdsinteriör tropez vattenfärg zoia
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr