ART / Lithographs / Litograph 7843515
nr 784 3515
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Waldemar Sjölander (1906-1988), signerad 1956, 13/27, subject size: 57x40,
LITOGRAPH (F), Waldemar Sjölander (1906-1988), signerad 1956, 13/27, motivets mått: 57x40
Waldemar Sjölander, Swedish painter and graphic artist, born 1906, dead 1988.
600
SEK 100
Monday October 22 2012
at 19:57:03
20/10 23:40:28
Waldemar Sjölander
Read more about Waldemar Sjölander