ART / Oil paintings / Oil painting 14929066
nr 1492 9066
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Ellen Wängberg (1903-1989), Sweden. 'Tegnérlunden tidig vår'. Signed, dated 1977. Oil on canvas, 50x61 cm, outer dimensions including frame: 54x65 cm,
OIL PAINTING, "Tegnérlunden tidig vår". Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Ellen Wängberg, Swedish painter born 1903, dead 1989.
800
SEK 150
Monday September 26 2022
at 18:52:58
20/9 00:10:17
100 kr
25/9 16:03:16
Ellen Wängberg
Read more about Ellen Wängberg