ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13766512
nr 1376 6512
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Staffan Hallström (1914-1976), Sweden. färglitografi + crayon, 'Drömmörk om Minotaurus'. Signed, numbered 1/10. Subject: 69x52,
MIXED MEDIA, Färglitografi + krita, "Drömmörk om Minotaurus". Signerad, numrerad 1/10. Motivet: 69x52 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
1500
SEK 1000
Monday February 1 2021
at 18:04:58
1/2 17:03:13
Staffan Hallström
Read more about Staffan Hallström