KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16957566
nr 1695 7566
John Farquharson
(1865-1931), Storbritannien
Signerad, daterad 1911, Kustmotiv med båt. Akvarell, bildmått: 26x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x56
Kondition: slitage
John Farquharson, målare född 1865, död 1931.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 april 2025
kl 20:06:20
21/4 11:32:14
21/4 17:09:38