Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Pedestal 14477292



*

nr 1447 7292


PEDESTAL

Gertrud Ohlsson, ceramics. Height: 47 cm, minor cracks.


Gertrud Ohlsson, keramik. Höjd: 47 cm


Condition: nagg

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday February 7 2022
at 20:09:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/2 20:03:42 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud ohlsson keramik piedestal
  • 6516 Ask
    + sculpture, ”groda”, height: 4-15 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, bird, 14, 5x10,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 20:53
  • 6352 CHAMPAGNE COOLER
    Final Touch, stainless steel. Diameter: 43, 5 cnm,..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:30
  • 5305 DOORHANDLES
    7 pairs, brass, med nyckelskylt. Height: 23, 5 cm,
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:52
  • 6555 HAT
    ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, Sweden, in a box. Le..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:27
  • 6557 TOP HATS
    hat, + Chapeau claque, (i ask),
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 19:31




Ladda ner broschyr