KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7908517

nr 790 8517

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), Maurisk slavinna, signerad, 1946, mm; 30x41

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 12 november 2012
kl 19:03:02

12/11 18:53:55 1      Vinnande bud

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman