KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10141418
nr 1014 1418
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, Siri Rathsman (1895-1974), 1932, signerad, motivet: 32x24
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 25 januari 2016
kl 19:42:20
350 kr
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman