KONST / Litografier / Färglitografi 13925234
*
nr 1392 5234
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Färglitografi, "Statsministrar". Signerad, numrerad 95/300, daterad 1989. Motivet: 49x51, yttermått inklusive ram: 62x66 cm
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 19:28:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 08:01:26
1
500 kr
22/4 16:32:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Läs mer om Ewert Karlsson EWK
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ewert karlsson ewk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Läs mer om Ewert Karlsson EWK
nr 1392 5234
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Färglitografi, "Statsministrar". Signerad, numrerad 95/300, daterad 1989. Motivet: 49x51, yttermått inklusive ram: 62x66 cm
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/4 08:01:26 | 1 | 500 kr |
| 22/4 16:32:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.Läs mer om Ewert Karlsson EWK
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ewert karlsson ewk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



