BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 12353337
nr 1235 3337
Ljusstakar
ett par, Tenn, sengustavianska. Höjd: 16 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 februari 2019
kl 18:20:26
100 kr
150 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn