Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 12354099



*

nr 1235 4099


Gunnar Stålbrand

(1925-2006), Sverige


Oljemålning, Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Olja på pannå, 80x105 cm


Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 februari 2019
kl 20:36:56


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/2 20:24:22 1      800 kr
13/2 22:45:36 2      800 kr
13/2 22:45:37 1      800 kr (Budbetjänt)
18/2 19:52:18 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Gunnar Stålbrand

Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .

Läs mer om Gunnar StÃ¥lbrand
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar stålbrand olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8153 OljemÃ¥lning
    Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:43
  • 9062 OljemÃ¥lning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:11
  • 9053 OljemÃ¥lning
    Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:08
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:54
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:53
  • 9335 OljemÃ¥lning
    Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:48




Ladda ner broschyr