KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17099042
nr 1709 9042
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 43, vy från fönster. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 58x49 cm
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 juni 2025
kl 18:54:45
13/6 09:39:48
Knut Hanqvist
Läs mer om Knut Hanqvist