KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10706060
nr 1070 6060
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Blandteknik, August Malmström (1829-1901), Sign a M-m, Par vid Hus, 19x16
Kondition: slitage, skador
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 november 2016
kl 19:54:19
15/11 16:59:25
August Malmström
Läs mer om August Malmström