FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 9612387
*
nr 961 2387
CHAIRS
3 st, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbynverken, 1950-tal,
3 st, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbynverken, 1950-tal
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday May 11 2015
at 18:07:06
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/5 22:27:52
1
500 kr
11/5 08:24:02
2
600 kr
11/5 10:53:20
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edsbynverken ilmari tapiovaara karmstol karmstolar stol stolar
-
7087 Avspärrningsst..
4 pcs, metal. Height: 99 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:44
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09
-
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo",
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:57
-
7136 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. "Solo" Skadad,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:26
-
7134 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. VÃ¥r fru, object..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37
-
7173 ARMCHAIR
plush, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:44
*
CHAIRS
Read more about 50/60-tal
nr 961 2387
CHAIRS
3 st, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbynverken, 1950-tal,
3 st, design: Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Edsbynverken, 1950-tal
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/5 22:27:52 | 1 | 500 kr |
| 11/5 08:24:02 | 2 | 600 kr |
| 11/5 10:53:20 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edsbynverken ilmari tapiovaara karmstol karmstolar stol stolar
-
7087 Avspärrningsst..
4 pcs, metal. Height: 99 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:44 -
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09 -
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo",
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:57
-
7136 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. "Solo" Skadad,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:26 -
7134 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. VÃ¥r fru, object..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37 -
7173 ARMCHAIR
plush, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:44



