ART / Lithographs / Litograph in colors 16632005
nr 1663 2005
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbered 20/250. Litograph in colors, Image dimensions: 26x90 cm, outer dimensions including frame: 39x101,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 20/250. Färglitografi, bildmått: 26x90 cm, yttermått inklusive ram: 39x101 cm
2000
SEK 1600
Monday December 2 2024
at 18:08:45
2/12 14:47:45
1.500 kr
2/12 17:38:12
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson