ART / Lithographs / Litograph in colors 9434119
*
nr 943 4119
LITOGRAPH IN COLORS
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, sheet: 90x64,
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, bladets mått: 90x64
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday February 16 2015
at 18:59:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/2 15:23:04
1
1.000 kr
15/2 21:08:13
2
1.200 kr
15/2 21:16:03
3
1.200 kr
15/2 21:16:03
2
1.200 kr (Robot)
15/2 21:16:18
3
1.300 kr
15/2 21:28:02
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sture nilsson
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:09
-
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in 8 days
17 juni at 18:22
-
4168 LITOGRAPH IN C..
Jan Lundquist (b. 1935), Sweden. Stockholm, Sweden..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:49
-
4227 LITOGRAPH IN C..
Jan Naliwajko (b. 1938), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:05
-
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 20:57
-
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:50
*
LITOGRAPH IN COLORS
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 943 4119
LITOGRAPH IN COLORS
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, sheet: 90x64,
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, bladets mått: 90x64
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 1400 |
Auction date: |
Monday February 16 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/2 15:23:04 | 1 | 1.000 kr |
15/2 21:08:13 | 2 | 1.200 kr |
15/2 21:16:03 | 3 | 1.200 kr |
15/2 21:16:03 | 2 | 1.200 kr (Robot) |
15/2 21:16:18 | 3 | 1.300 kr |
15/2 21:28:02 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sture nilsson
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:09 -
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in 8 days
17 juni at 18:22 -
4168 LITOGRAPH IN C..
Jan Lundquist (b. 1935), Sweden. Stockholm, Sweden..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:49
-
4227 LITOGRAPH IN C..
Jan Naliwajko (b. 1938), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:05 -
4020 LITOGRAPH IN C..
Jonathan Josefsson. Signed, numbered 2/11, dated 2..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 20:57 -
4186 LITOGRAPH IN C..
Kejsar Calle Sunesson (b. 1926), Sweden. Brudpar. ..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:50