KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16748305
nr 1674 8305
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -62, Kvinna med hinkar på ok. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 82x69 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 27 januari 2025
kl 18:22:46
22/1 19:11:01