KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145106

nr 1414 5106

Anders Kallenberg

(1834-1902), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1864. Olja på duk, 26x38cm, yttermått inklusive ram: 43x55cm

Anders Kallenberg, svensk bildkonstnär född 1834, död 1902.

Utrop:

600 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 23 augusti 2021
kl 18:13:06

Anders Kallenberg

Läs mer om Anders Kallenberg