Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9366510



*

nr 936 6510


WATERCOLOUR

Olle Almgren, rowing-boat, signed. -80, 22x30,


Olle Almgren, Eka, signerad. -80, 22x30


Estimate:

600

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday January 26 2015
at 20:08:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/1 12:11:25 1      100 kr
26/1 18:13:27 2      600 kr
26/1 18:35:08 2      800 kr
26/1 20:02:39 3      600 kr
26/1 20:02:39 2      700 kr (Robot)
26/1 20:03:35 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eka marin marinmotiv olle almgren träbåt vattenfärg
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:22
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr