FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Sideboard 9614053
*
nr 961 4053
SIDEBOARD
Teak, "Corona", Design Lennart Bender, Ulferts, Tibro, 1960s, length: 163 cm, width: 45 cm, height: 70 cm,
Teak, "Corona", Design Lennart Bender, Ulferts, Tibro, 1960-tal, längd: 163 cm, djup: 45 cm, höjd: 70 cm
Estimate:
3000
Sold:
SEK 4200
Auction date:
Monday May 11 2015
at 20:34:03
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/5 23:23:16
1
2.000 kr
7/5 09:30:18
2
4.000 kr
9/5 13:57:08
3
3.600 kr
9/5 13:57:08
2
3.800 kr (Robot)
9/5 13:57:51
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lennart bender sideboard skåp teak teakmöbler tibro trä ulferts
-
9357 SIDEBOARD
England. Length: 161 cm. Width: 37 cm, height: 81 ..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:51
*
SIDEBOARD
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 961 4053
SIDEBOARD
Teak, "Corona", Design Lennart Bender, Ulferts, Tibro, 1960s, length: 163 cm, width: 45 cm, height: 70 cm,
Teak, "Corona", Design Lennart Bender, Ulferts, Tibro, 1960-tal, längd: 163 cm, djup: 45 cm, höjd: 70 cm
Estimate: | 3000 |
---|---|
Sold: | SEK 4200 |
Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/5 23:23:16 | 1 | 2.000 kr |
7/5 09:30:18 | 2 | 4.000 kr |
9/5 13:57:08 | 3 | 3.600 kr |
9/5 13:57:08 | 2 | 3.800 kr (Robot) |
9/5 13:57:51 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lennart bender sideboard skåp teak teakmöbler tibro trä ulferts
-
9357 SIDEBOARD
England. Length: 161 cm. Width: 37 cm, height: 81 ..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:51