Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 8616284



*

nr 861 6284


ETCHING

Holger J Widersheim- Paul, signed. , 1931, Nattensdrottning, with dedication, motivet: 28x16, a damage.


Holger J Widersheim- Paul, signerad. , 1931, Nattensdrottning, med dedikation, motivet: 28x16


Condition: skada

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday November 25 2013
at 20:14:43


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/11 17:17:26 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik nattensdrottning
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr