Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Champagnecoaster 15728037



*

nr 1572 8037


Champagnecoaster

Nysilver. "Godinger 1988", Diameter: 18cm


Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 oktober 2023
kl 18:53:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/10 22:29:27 1      100 kr
20/10 01:28:40 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnecoaster flaskunderlägg nysilver pläter
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:40
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:23
  • 8156 Brasskärm
    rokokostil, guld, tyg/glas. Höjd: 113 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:16
  • 8140 Eldset
    smide, nutida. Höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 7210 Hängen
    3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8026 Jarniniere
    Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dua 2 1, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:31




Ladda ner broschyr