GLASS & CERAMICS / Ceramics / Wall relief sculpture 15033212

nr 1503 3212

Klas-Göran Klaesson

(f. 1945), Sverige

Klase Jr, Klas-Göran Klaesson (b. 1945), Sweden. Höganäs. Signed, dated 1986. Ceramics, outer dimensions including frame: 56x38 cm,

WALL RELIEF SCULPTURE, Klase Jr, Höganäs. Signerad, daterad 1986. Keramik, yttermått inklusive ram: 56x38 cm

Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, Swedish ceramist born 1945.

800

SEK 600

Monday November 21 2022
at 18:18:29

19/11 17:47:22 1      500 kr
21/11 18:13:29 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Klas-Göran Klaesson

Read more about Klas-Göran Klaesson
Tilgman Keramik