ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7462470
*
nr 746 2470
Spegel
20 tals-stil, 125x55
Kondition: skadad
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2012
kl 17:45:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 23:31:25
1
100 kr
11/3 12:38:55
2
200 kr
12/3 12:56:51
3
200 kr
12/3 12:57:04
3
300 kr
12/3 12:57:50
3
350 kr
12/3 14:35:42
4
300 kr
12/3 14:36:23
4
400 kr
12/3 16:48:43
5
450 kr
12/3 17:31:37
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 746 2470
Spegel
20 tals-stil, 125x55
Kondition: skadad
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/3 23:31:25 | 1 | 100 kr |
| 11/3 12:38:55 | 2 | 200 kr |
| 12/3 12:56:51 | 3 | 200 kr |
| 12/3 12:57:04 | 3 | 300 kr |
| 12/3 12:57:50 | 3 | 350 kr |
| 12/3 14:35:42 | 4 | 300 kr |
| 12/3 14:36:23 | 4 | 400 kr |
| 12/3 16:48:43 | 5 | 450 kr |
| 12/3 17:31:37 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



